Türkiye'nin En İyi 10 Tatil Bölgesi - Villa Villam
Türkiye'nin En İyi 10 Tatil Yeri

Dört bir yanı doğal güzelliklerle çevrili Türkiye, dünya üzerindeki en popüler tatil bölgelerinden bazılarına sahiptir. Kıyıları, plajları, ünlü çarşıları ve keşfedilmesi gereken tarihi yapıları ile keyifli bir tatil deneyimi sunan Türkiye, her yıl milyonlarca ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Bu bölgelerin başında da Akdeniz’in incisi Antalya gelmektedir. Dünyaca ünlü bir tatil bölgesi olan Antalya, özellikle yaz aylarında adeta turist akınına uğramaktadır. Birbirinden güzel koyları, ünlü plajları, tarihi yapıları ve çarşılarıyla Antalya, Türkiye’de tatil amaçlı tercih edilen yerlerin başını çekmektedir.

Antalya’nın yanı sıra Türkiye’deki en iyi tatil yerleri şunlardır;

Fethiye

Yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel tatil bölgelerinden biri olan Fethiye, özellikle Ölüdeniz ile adından sıkça söz ettirmektedir. Berrak denizi, adaları ve yemyeşil doğasıyla Fethiye, Türkiye’deki en iyi tatil lokasyonlarının başını çekmektedir.

Bodrum

Beyaz evleriyle ünlü Bodrum, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Türkiye’de en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri olan Bodrum, yaz günlerinin sıcak vakitlerinde unutulmaz anlar yaşamak isteyenlerin tarafından ziyaret edilmektedir.

Marmaris

Türkiye’ye giden yabancı turistler tarafından sıkça tercih edilen bir turizm lokasyonu olan Marmaris, misafirlerini sınırları içerisinde yer alan birbirinden güzel olanakla büyülemektedir. Marmaris, özellikle yaz aylarında diğer bölgelere nazaran daha serin bir ortam sunması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Çeşme

Çeşme, Türkiye’nin turizm kentlerinden biri olan İzmir’e bağlıdır. Türkiye’deki en popüler turizm mekanları arasında başı çeken Çeşme, dünyaca üne sahiptir. Ilıca Plajı gibi ünlü lokasyonlara sahip olan Çeşme, mutlaka gidilmesi gereken bir tatil cennetidir.

Akyaka

Muğla’nın Ula bölgesine bağlı bir belde olan Akyaka, yazın ortaya çıkan sıcak günlerde serinlemek adına mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. Oldukça tatlı bir belde olan Akyaka’ya sakin anlar yaşamak ve rahatlamak isteyenlerin gitmesi tavsiye edilmektedir.

Kemer

Antalya’ya bağlı bir bölge olan Kemer; plajları, antik kenti, dağları ve çarşılarıyla misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Türkiye’deki en iyi tatil bölgelerinden olan Kemer’e yaz aylarında gidilmesi tavsiye edilmektedir.

Atakum

Karadeniz’deki en güzel tatil bölgesi olan Atakum, Samsun’a bağlıdır. Yaz günlerinde Karadeniz’de gidilebilecek en iyi tatil bölgesi olan Atakum, muhteşem güzellikteki sahil şeridiyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Didim

Ege’deki en güzel tatil bölgelerinden biri şüphesiz Didim’dir. Yaz aylarında büyük bir ilgi gören belde, plajlarından koylarına, çarşılarından doğal güzelliklerine kadar sunduğu sayısız güzellikle adından söz ettirmektedir.

İzmir

Türkiye’de tatil yapılacak yerler denildiğinde akla gelen ilk şehirlerden biri İzmir’dir. Birbirinden güzel tatil bölgelerine sahip olan kent, kültürü ve doğasıyla ön plana çıkmaktadır. Yaz ve kış aylarında turistik amaçla ziyaret edilebilen İzmir, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında başı çekmektedir.

Tatil Yapmak İçin En Uygun Zaman

Türkiye’de tatil yapmak için en uygun zaman dilimi şüphesiz yaz aylarıdır. Sıcak yaz günlerinin gelmesiyle birlikte ısınan denizlere kıyısı bulunan kentlere ya da beldelere akın eden yerli ve yabancı turistler, bu zaman dilimlerini Türkiye’deki en iyi tatil bölgelerinde değerlendirmektedir.

Yaz aylarında Türkiye’deki en iyi tatil bölgelerinde oldukça fazla turistik hareketlilik görülebilmektedir. Plajlardan otellere kadar her yer tamamen doludur. Bu sebeple, kalabalıktan uzaklaşmak ve daha sakin bir tatil yapmak isteyenler ilkbahar aylarının sonuna doğru ya da Eylül ile Ekim ayları arasındaki dönemler de tercih edilebilmektedir. Bu aylar arasında Türkiye’deki en iyi turizm lokasyonlarında yaz aylarına nazaran daha az turist bulunmaktadır.

Yaz Tatili İçin En İyi 5 Bölge

Tatil cenneti olarak adlandırılan birbirinden güzel bölgelere sahip Türkiye’de yaz tatiline çıkmak isteyen turistlere farklı lokasyonları tercih edebilmektedir. Akdeniz’den Karadeniz’e, Marmara’dan Ege’ye kadar uzanan birbirinden güzel tatil lokasyonlarına sahip olan Türkiye’de en iyi bölgeler denildiğinde akla 5 yer gelmektedir. Türkiye’nin ve hatta dünyanın en ünlü tatil bölgeleri arasında yer alan bu bölgelere giden turistler, tatil dönemlerini hayatları boyunca unutamayacakları güzellikler karşısında büyülenerek geçirmektedir.

Antalya

Türkiye’deki en popüler yaz tatil bölgesi olarak kabul gören Antalya, aynı zamanda dünya genelinde tanınırlığa sahiptir. Yaz aylarında milyonlarca turisti sınırları içerisinde ağırlayan kent, birbirinden güzel olanaklarla bezenmiştir. Muhteşem plajlara sahip ilçeleri, tatilden alınan hazzı artırmaktadır. Türkiye’deki en ünlü plajlardan bazılarına sahip olan Antalya’ya giden gezginlere, mutlaka Kaş, Kemer ve Konyaaltı’nı ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir.

Antalya, özellikle yaz aylarında hareketli bir şehir olmakta ve gece hayatı ile öne çıkmaktadır. Turizm aktivitelerinin tavan yaptığı şehirde dünyaca ünlü sanatçılar sahne almakta ve misafirlere eşsiz anlar yaşatmaktadır. Tüm bu olanakları ve daha fazlasıyla Antalya, Türkiye’deki en iyi 5 yaz tatil bölgesi arasında başı çekmektedir.

Muğla

Yaz tatillerinin vazgeçilmez şehirlerinden biri de Muğla’dır. Ege Bölgesi’nin en güzel tatil bölgelerinden olan Muğla, yaz günlerinin vazgeçilmez adreslerinden biridir. Deniz, kum ve güneş denildiğinde akla gelen kent, özellikle Bodrum ilçesi ile ün kazanmıştır. Fethiye, Datça, Akyaka ve Dalyan gibi ilçeler, ziyaretçilerine farklı deneyimler yaşatmaktadır.

İzmir

Türkiye’deki en popüler yaz turizmi bölgelerinden biri de İzmir’dir. Kent, sınırları içerisinde yer alan birbirinden güzel seçeneklerle misafirleri tarafından tam not almaktadır. Denize kıyısı bulunan bir kent olması dolayısıyla ön plana çıkan İzmir, Türkiye’de yaz günlerinde en çok ziyaret edilen bölgelerden biri olan Çeşme yer almaktadır. Büyüleyici bir güzelliğe sahip olan bu bölge, özellikle plajlarıyla ön plana çıkmaktadır. Tüm bunların yanı sıra sıcak yaz akşamlarında eğlenmek isteyen turistlere sayısız imkân sunmaktadır. Gidenlerin tekrar ziyaret etmek isteyeceği güzelliklerle Türkiye’nin en iyi yaz tatil bölgelerinden biri olmayı hak etmektedir.

Aydın

Ege Bölgesi’nin incilerinden olan Aydın, unutulmaz yaz tatillerini ev sahipliği yapan önemli şehirler arasında yer almaktadır. Tarihi açıdan her zaman değerli görülmüş olan şehir, günümüze kadar pek çok medeniyete şahitlik etmiştir. Tatil lokasyonları, antik kentleri, doğal güzellikleri, yaylaları ve diğer pek çok detayı ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirler arasında bulunmaktadır.

Kocaeli

Kocaeli, Karadeniz ve Akdeniz ikliminin özelliklerini bir arada taşımaktadır. Bu özelliği ile hem yaz hem de kış aylarında yoğun ilgi görmekte ve binlerce kişiyi kendisine çekmektedir. İstanbul’a yakın olmasından dolayı, günübirlik tatiller için de sıkça tercih edilmektedir.

Kışın Tatil Yapmak İçin En İyi 5 Bölge

Türkiye, yaz tatilinde olduğu gibi kış tatilinde de farklı alternatifler sunmaktadır. Zengin bir çeşitliliğe sahip olan Türkiye’de, her bütçeye ve zevke uygun tatil seçenekleri bulunmaktadır.

Bursa- Uludağ

Türkiye’de kış tatili denildiğinde şüphesiz ilk akla Bursa’da yer alan Uludağ gelmektedir. Kış mevsiminin başlamasıyla beyaz örtüyle kaplanan dağ, 2.500 metre yükseklikte misafirlerini beklemektedir. Bu dağ üzerindeki tesis ve otellere giden turistler, karın tüm eğlencesinin tadına varmaktadır. Kayağın yanı sıra birçok kış aktivitesinin yapılabildiği Uludağ, Türkiye’deki en iyi kış tatil bölgesi olarak bilinmektedir.

Rize- Ayder Yaylası

Temiz hava almak ve doğanın yemyeşil görüntüsü karşısında büyülenmek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerin başında Ayder Yaylası gelmektedir. Rize’ye bağlı bir bölge olan Ayder Yaylası’na giden gezginlere yapmaları önerilen ilk şey vadinin eteklerinden tepesine uzanan su yolları çevresinde yürüyüş yapmalarıdır. Bunun yanı sıra kış aylarında Ayder Yaylası’na gidenlere yapmaları önerilen bir diğer şey de ballı mısır unlu helva yiyip, çay içerek doğanın yemyeşil görüntüsü karşısında büyülenmeleridir.

Karabük- Safranbolu

Türkiye’de kış tatili denildiğinde akla gelen bölgelerden biri olan Safranbolu, Karabük’e bağlıdır. Tarihi yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Safranbolu’ya giden turistler, bölgede yer alan güzellikleri keşfetmeye koyulmaktadır. Sahip olduğu tarihi güzelliklerin yanında Safranbolu’ya giden gezginlerin yaptıkları bir diğer şey ise tarihi hamamları keşfetmektir. Kış aylarında unutulmayacak anlar yaşatan Safranbolu’ya mutlaka gidilmesi tavsiye edilmektedir.

Nevşehir- Kapadokya

Yaz, kış ziyaretçi akınına uğrayan bir yer olan Kapadokya, Nevşehir’de bulunmaktadır. Özellikle turistler tarafından balonlu şehir olarak da bilinen Kapadokya, Peri Bacaları’yla tanınmaktadır. Bunların yanı sıra oldukça otantik bir çehreye sahip olan Kapadokya, çarşılarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Bolu- Yedigöller

Kış aylarında huzurlu anlar yaşamak adına turistlerin Türkiye’de tercih ettiği bir lokasyon olan Yedigöller, Bolu’da bulunmaktadır. Yazları ayrı, kışları bir başka güzel olan Yedigöller’e giden ziyaretçiler, bölgenin ihtişamı karşısında oldukça etkilenmektedir. Özellikle kar yağışıyla birlikte büyüleyici bir görüntüye sahip olan Yedigöller’e mutlaka gidilmesi tavsiye edilmektedir.

Favori Listesi
Etbis QR Kod
Takipte Kal
Türsab Logo
Websitemiz Kredi Kartlı
Alışverişlerde 256 Bit SSL
Sertifikası ile Korunmaktadır
Ssl
GÜVENLİ ÖDE
2023 @ Tüm Hakkı Saklıdır. İzinsiz İçerik Kullanılamaz.BöcekSoft