Fethiye'nin En Güzel Plajları
Fethiye'nin En Güzel Plajları

Muğla’nın en turistik ilçesi konumunda olan Fethiye, özellikle deniz turizmi bakımından oldukça gelişmiş bir destinasyondur. Yaz aylarında turistlerin akın ettiği Fethiye, buna bağlı olarak birbirinden güzel plajlarıyla ziyaretçilerine doyasıya deniz keyfi sunmaktadır. İnce tanecikli kumlardan oluşan huzurlu plajlarında gün boyunca güneşin tadını çıkarabilen ziyaretçiler, turkuaz denizin sunduğu manzaraya karşı unutulmaz anlar yaşayabilmektedir.

Ölüdeniz Plajı

Fethiye’nin en meşhur sahillerinden biri olan Ölüdeniz Plajı, uzun sahil şeridi ve renkli atmosferiyle ünlüdür. Belcekız Plajı adıyla da bilinen destinasyon, Fethiye’nin Ölüdeniz beldesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Turkuaz deniziyle birlikte adeta cennetten bir köşeyi andıran plaj, sırtını verdiği ormanlık alanlarıyla birlikte ziyaretçilerine görsel şölen sunmaktadır. Masmavi denize girerken yamaç paraşütü yapanların gökyüzünü süslediği Ölüdeniz Plajı, imkân bakımından da oldukça zengindir.

Ölüdeniz Plajı’nın arka tarafında uzanan sahil üzerinde pek çok kafe, restoran, bar ve konaklama tesisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra şezlong, şemsiye, duş, tuvalet, soyunma kabini ve cankurtaran gibi olanakların da yer aldığı Ölüdeniz Plajı, yerli ve yabancı turistlerin Fethiye’deki gözdesi konumundadır. Ölüdeniz Plajı’na girişler ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir.

Kelebekler Vadisi Plajı

Fethiye’nin doğal güzellikleri arasında yer alan Kelebekler Vadisi, hemen önünde bulunan plajıyla ziyaretçilerine doyasıya deniz keyfi sunmaktadır. Ulaşımların sadece tekneler aracılığı ile sağlanabildiği Kelebekler Vadisi Plajı, bu bakımdan bakir yapısını önemli ölçüde koruyabilmiş ender yerlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Vadiye iniş yaptıktan sonra yürüyerek ulaşılabilen plaj, büyük oranda küçük çakıl taşlarından oluşmaktadır. İlk 5-6 metrelik kısımlarının sığ olduğu denizi, genel itibariyle dalgasız bir yapıya sahiptir.

Kelebekler Vadisi Plajı bünyesinde ziyaretçilerin günlük yeme-içme ihtiyaçlarına yönelik hizmet veren küçük bir tesis bulunmaktadır. Buradan fastfood, içecek ve çeşitli atıştırmalıkları tedarik edebilen ziyaretçiler, plaj havlularını sererek denizin tadını çıkarabilmektedir. Ulaşım zorluğu nedeniyle genellikle sakin ve huzurlu yapıda olan Kelebekler Vadisi Plajı, görülmeye değer manzaralarıyla da adından söz ettirmektedir. Kelebekler Vadisi Plajı’na girişler ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir.

Kabak Plajı

Kabak Plajı, Fethiye’ye bağlı Faralya köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Köy merkezinden yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunan plaj, koy üzerinde kurulmuş durumdadır. Kabak Koyu Plajı adıyla da bilinen destinasyon, kızılçam ormanlarıyla çevrili yapısıyla ziyaretçilerine bol oksijenli atmosfer eşliğinde denize girebilme imkânı tanımaktadır. Sahil uzunluğu yaklaşık olarak 200 metredir. Sahil kısmı tamamen altın rengi kumlarla kaplı olan plaj çevresinde ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmet veren bir işletme yer almaktadır.

Bakir bir yapıda olan Kabak Plajı’nın bulunduğu bölge, 1. Derece Sit Alanı olarak tescil edilmiş olup genel itibariyle huzurlu bir yapıya sahiptir. Doğa ile iç içe konumu, yeşilin maviyle buluştuğu eşsiz manzaraları aynı karede sunması ve sunduğu olanaklarıyla birlikte Kabak Plajı, Fethiye’nin saklı cennetlerinden biri konumundadır. Kabak Plajı’na girişler ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Karaot Plajı

Fethiye’de deniz keyfi yapılabilecek bir başka destinasyon ise Karaot Plajı’dır. Yanıklar köyü sınırları içerisinde bulunan plaj, huzurlu ve sessiz bir atmosfer eşliğinde denize girmek isteyenler için ideal özelliklere sahiptir. Çevresinde narenciye bahçeleri, ormanlık alanlar ve çeşitli doğal güzelliklerin sıralandığı Karaot Plajı, bu bakımdan doğa yürüyüşleri için de uygun kabul edilmektedir. Üzerinde bir tesisin hizmet verdiği Karaot Plajı’nda şezlong, şemsiye, duş, tuvalet ve büfe gibi imkanlar sunulmaktadır. Berrak deniziyle dikkat çeken plaj, genel itibariyle oldukça temiz ve hijyenik durumdadır. Denizinin sığ olmasının büyük bir avantaj sağladığı Karaot Plajı, çocuklu ailelerin burayı tercih etmelerindeki en önemli etkenlerden birini teşkil etmektedir.

Favori Listesi
Etbis QR Kod
Takipte Kal
Türsab Logo
Websitemiz Kredi Kartlı
Alışverişlerde 256 Bit SSL
Sertifikası ile Korunmaktadır
Ssl
GÜVENLİ ÖDE
2023 @ Tüm Hakkı Saklıdır. İzinsiz İçerik Kullanılamaz.BöcekSoft