Antalya Safari Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antalya Safari Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antalya Safari Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dört bir yanının doğal güzelliklerle çevrili olduğu Antalya, yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez tatil merkezlerinden biridir. Uzun sahil şeridi üzerinde sıralanan plajları, şelaleleri, kanyonları, ormanlık alanları ve keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikleriyle öne çıkan Antalya, sunduğu aktivite olanaklarıyla adından söz ettirmektedir. Bu olanaklar arasında ilk sıralarda bulunan Antalya safari turu, macera ve adrenalini bir arada sunarken aynı zamanda eğlence dolu anlar vadetmektedir.

Toroslar’ın eteklerindeki dağları, tepeleri ve yaylaları yakından keşfedebilme imkânına sahip olabilen macera severler, safari turlarıyla beraber kentin eşsiz doğasını yakından gözlemleyebilmektedir. Bu bağlamda Antalya safari turu hakkında merak edilen ve bilinmesi gereken pek çok detay bulunmaktadır.

Safari Turu Nedir?

Doğanın güzelliklerini ve bölgenin canlı popülasyonunu yakından görebilmek için yapılan turlar kısaca safari olarak adlandırılmaktadır. Tabiatın gizli kalmış yönlerini keşfedebilen safari turu katılımcıları, aynı zamanda daha önce deneyimlemedikleri anlara tanıklık edebilmektedir. Genellikle jeepler aracılığı ile gerçekleştirilen safari turlarında, normal şartlarda aşılması güç olan yollar rahatlıkla geçilebilmektedir. Dünya çapında oldukça yaygın bir aktivite türü olan safari turu, Türkiye’de son yıllarda popülerleşmeye başlamıştır. Genellikle nisan ile ekim ayları arasında gerçekleştirilen safari turları, eğlenceli olmasının yanı sıra yeni keşiflere yelken açıyor olmasından ötürü tercih edilmektedir.

Safari Turu Nerede Yapılır?

Safari turları, genellikle doğasının ve habitatının güçlü olduğu bölgelerde gerçekleştirilmektedir. Dünya çapında Kenya, Ruanda, Uganda, Tanzanya ve Zimbabve gibi ülkelerde yaygın olarak görülen safari turları, Türkiye’nin farklı bölgelerinde de aktif bir şekilde yapılabilmektedir. Türkiye’de safari turları için uygun şehirler arasında Muğla ve Antalya başı çekmektedir. Özellikle sahip olduğu iklim koşulları, arazi yapısı ve doğal güzellikleriyle Antalya, safari turları bakımından en çok seçeneğin bulunduğu yerlerin başında gelmektedir.

Antalya Jeep Safari Turu

Antalya gezilerinin vazgeçilmezi olan jeep safari turu ile şehrin saklı doğal güzellikleri keşfedebilmektedir. Grup hâlinde gerçekleştirilen safari turlarında güzergâhlar genellikle aşılması zor yollardan oluşmaktadır. 4 x 4 jeepler eşliğinde yapılan turlarda Toros Dağları’nın muhteşem güzelliklerini yakından tanıyabilen katılımcılar, bölgedeki şelalelerin çevresinde unutulmaz anlara tanıklık edebilmektedir. Bununla beraber yayla turizminin gerçekleştirilebildiği turlar sırasında çeşitli animasyon gösterileri ve eğlence olanakları sunulmaktadır. Şehrin doğasını, kültürel yapısını ve aynı zamanda adrenalin dolu destinasyonlarını keşfedebilen katılımcılar, bölgenin tarihi açıdan önemli kalıntılarını da bu turlarla birlikte gözlemleme şansı elde edebilmektedir.

Jeep Safari Turu Fiyatları

Safari turu fiyatları, gerçekleştirilen döneme ve aktivitenin yapıldığı bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Turların fiyatlarını doğrudan etkileyen unsurlar arasında birçok değişken bulunmaktadır. Ekstra ücrete tabi bazı olanaklar, safari turu ücretlerini artırabilmektedir. Fotoğraf ve video çekimi, ekstra içecek veya buna benzer standardın üzerindeki hizmetlere bağlı olarak tur fiyatları farklılık göstermektedir. Türkiye’nin farklı bölgelerinde gerçekleştirilen safari turları, yoğun sezon öncesinde daha ekonomik olabilmektedir. Bununla birlikte özellikle yaz aylarında tur ücretleri, yoğunluktan ötürü artış gösterebilmektedir.

Antalya ATV Safari Turu Fiyatları

Antalya’da mevsim şartlarının elverdiği ölçüde gerçekleştirilebilen ATV safari turlarında fiyatlar, tur programlarında göre değişebilmektedir. 0-6 yaş arası çocuklardan ücret alınmayan turlarda belirli hizmetler, sabit fiyattan hesaplanmaktadır. Buna bağlı olarak rehberlik, transfer ve öğle yemeği gibi imkânların dışındaki hizmetler ATV safari turu fiyatları üzerinde değişikliğe neden olabilmektedir.

ATV Safari Turu Fiyatları

ATV safari turu fiyatları, genel olarak katılımlara olan taleplerin azaldığı veya artış gösterdiği dönemlere göre farklılık gösterebilmektedir. Turların gerçekleştirildiği bölgeler de ücretler üzerinde etkilidir. Bununla beraber sabit tur fiyatına dahil olmayan hizmetler de toplam ücret üzerinde değişikliğe neden olabilmektedir.

Safari Turu Güvenli mi?

Safari gezileri, bireysel olarak yapıldığında güvenlik açısından birçok şüpheyi beraberinde getirmektedir. Bunun aksine safari turu, uzman rehber ve profesyoneller ile birlikte yapılıyor olmasından ötürü güvenlik bakımından herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Gerekli ekipmanların tur görevlileri tarafından sağlandığı safarilerde, katılımlar kendilerine özel olarak ekstra güvenlik önlemleri de alabilmektedir. Safari turu, her yaştan ziyaretçinin kolaylıkla katılım gösterebileceği son derece keyifli aktiviteler arasında gösterilmektedir.

Favori Listesi
Etbis QR Kod
Takipte Kal
Türsab Logo
Websitemiz Kredi Kartlı
Alışverişlerde 256 Bit SSL
Sertifikası ile Korunmaktadır.
Ssl
GÜVENLİ
ÖDE
2023 @ Tüm Hakkı Saklıdır. İzinsiz İçerik Kullanılamaz.BöcekSoft