Antalya'da Kamp Yapılacak Yerler
Antalya'da Kamp Yapılacak Yerler

Türkiye’nin cazibeli tatil merkezlerinden biri olan Antalya, yıl boyunca yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği yerler arasındadır. Sahip olduğu plajları, tarihe ışık tutan antik kentleri, huzur veren şelaleleri ve Toros Dağları’nın büyüleyici manzaralarıyla öne çıkan Antalya, kamp yapılacak yerler bakımından da zengin imkanlar sunmaktadır. Yılın farklı dönemlerinde kamp yapmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği Antalya’da doğa ile iç içe konaklama yapılabilecek ücretli ve ücretsiz pek çok olanak bulunmaktadır. Aynı şekilde karavan turizmi için de uygun olanakların sıralandığı Antalya, bu bağlamda keyfine düşkün ziyaretçiler için bir çekim merkezi konumundadır.

Antalya'da Kamp Yapmanın Avantajları

Antalya’da kamp yapmak, beraberinde birçok avantajı da getirmektedir. Bu avantajlar arasında öne çıkan en önemli detay ise Antalya’nın doğal güzellikler bakımından oldukça bonkör bir turizm cenneti olmasıdır. Dört bir yanında keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerin sıralandığı Antalya, aynı zamanda tarihe tanıklık eden birçok kalıntıya da ev sahipliği yapmaktadır. İklimsel olarak da kamp yapabilmek için en uygun şartlara sahip olan Antalya, doğayı yakından tanımak ve ondan en iyi şekilde faydalanmak için ideal yerlerden biri konumundadır.

Antalya’da yapılan kamplar sırasında, bölgenin tarihini yakından keşfetmek isteyenler için de birçok avantaj bulunmaktadır. Likya Yolu üzerinde sayıları 10’dan fazla olan antik kentler, tapınaklar, lahitler ve kalıntılar bölgedeki kampçıların keşifleri için sıra dışı alternatifler oluşturmaktadır.

Antalya'da Ücretli Kamp Yapılabilecek En İyi Yerler

Antalya’da kamp kurmak isteyenler için sayısız seçenek bulunmaktadır. Kamp yeri seçiminde bölgenin öneminin yanı sıra alınan hizmetler de doğa severler açısından önem arz etmektedir. Dolayısıyla sunulan hizmetler bakımından çeşitlilik gösteren ücretli kamp alanları bu bağlamda talep görmektedir. Antalya’da ücretli bir şekilde kamp yapılabilecek pek çok ideal tesis yer almaktadır.

Şekerbahçe Camping

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan beldesinde hizmet veren Şekerbahçe Camping, kamp severlere yönelik geniş kapsamlı hizmet veren tesislerden biridir. Denize yakın olmasından ötürü aktivite bakımından zengin olanaklara sahip olan tesisin aynı zamanda otel bölümü de bulunmaktadır. Genel olarak huzurlu, sessiz ve sakin şekilde kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği Şekerbahçe Camping, yıl boyunca açıktır.

Korsan Camping

Korsan Camping, Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer almaktadır. Korsan Koyu’na yakın konumda bulunan tesisin adını da buradan aldığı düşünülmektedir. Likya Yolu üzerinde bulunmasından ötürü yerli ve yabancı kamp severlerin uğrak yeri olan Korsan Camping¸ benzersiz manzaraları ve aktivite olanaklarıyla birlikte hizmet vermeye devam etmektedir.

Kaftan Karavan & Çadır Kamp Alanı

Antalya’nın en turistik yerlerinden olan Kemer’de hizmet veren Kaftan Karavan & Çadır Kamp Alanı, imkân bakımından oldukça zengin seçenekler sunmaktadır. Palmiye ağaçlarıyla donatılan bahçesinin önünde kendine ait plajı bulunan tesiste restoran, büfe ve kafeterya gibi olanaklar da yer almaktadır.

İlginizi çekebilir: Cennet Koyu Plajı Nerededir?

Antalya'da Ücretsiz Kamp Yapılabilecek En İyi Yerler

Antalya’da macera severlerin yıl boyunca tercih edebileceği birbirinden keyifli atmosfere sahip ücretsiz kamp alanları bulunmaktadır. Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde kalabalık olan bu alanlar, karavan kampçılığı için de uygun koşullara sahiptir.

Lara Karavan Park

Antalya’da ücretsiz kamp yapılabilecek uygun yerlerden biri olan Lara Karavan Park, Muratpaşa ilçesine bağlı Güzeloba köyünde yer almaktadır. Karavan turizmi için de uygun olan tesis, denize yakınlığı nedeniyle talep görmektedir. Lara Plajı’na yürüme mesafesinde yer alan kamp alanı, aktivite olanakları bakımından oldukça avantajlı konumdadır.

Avlan Gölü Kamp Alanı

Antalya’nın iç kesimlerinde konumlanan Avlan Gölü Kamp Alanı, Elmalı ilçesinde yer almaktadır. Şehrin önemli doğal güzelliklerinden olan Avlan Gölü etrafında bulunan kamp alanı, eşsiz manzaraları ve huzurlu atmosferiyle öne çıkmaktadır.

Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı

Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı, Kemer ilçesine bağlı Çamyuva’da yer almaktadır. Merkeze yakın konumda bulunan kamp alanının çevresi ormanlık alanlarla kaplı olup önü tamamen Akdeniz’e dönük durumdadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun koşullara sahip olan Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı’nda çeşme ve tuvalet gibi imkanlar bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Antalya'nın Görülmesi Gereken Akarsuları ve Şelaleleri

Kamp Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Kamp yapma hazırlığında olanların mutlaka tedarik etmelerini gerektiren birçok özel malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerin yoksunluğu, kamp sırasındaki olumsuz durumların yaşanma ihtimallerini artırabilmektedir. Kamp yapmak için ihtiyaç duyulan malzemeler; uyku tulumu, sandalye, ocak, çadır, çanta, çakı, el feneri, mat, soğutucu, baton, pil ve ilkyardım seti şeklindedir.

İlginizi çekebilir: Bungalov Ev Nedir?

Favori Listesi
Etbis QR Kod
Takipte Kal
Türsab Logo
Websitemiz Kredi Kartlı
Alışverişlerde 256 Bit SSL
Sertifikası ile Korunmaktadır
Ssl
GÜVENLİ ÖDE
2023 @ Tüm Hakkı Saklıdır. İzinsiz İçerik Kullanılamaz.BöcekSoft