Kleopatra Plajı Nerede? Kleopatra Plajının Özellikleri

Kleopatra Plajı Nerede? Kleopatra Plajının Özellikleri
Kleopatra Plajı Nerede? Kleopatra Plajının Özellikleri

Kleopatra Plajı, Antalya iline bağlı Alanya ilçesinde yer almaktadır. İki kilometre uzunluğu bulunan bu plaj Alanya tarihi yarımadasında olup, Damlataş Mağarası’nın bittiği noktadan başlamaktadır. İsmini milattan önce 69-30 yılları arasında yaşayan Antik Mısır döneminin son Helenistik Kraliçesi olarak bilinen Kleopatra’dan almaktadır. İsmini aldığı kraliçeyle ilgili bir plajın bir de efsanesi bulunmaktadır. Efsaneye göre Alanya ve çevresi Roma generali Antony tarafından denizi ve yüzmeyi çok seven Mısır Kraliçesi Kleopatra’ya hediye edilmiştir. Kleopatra’nın Akdeniz’de her sefere çıktığında bu plajda denize girdiği bilinmektedir. Kraliçenin yüzmek istediği zamanlarda plaja direkt gidebilmek için kullandığı bir tünel olduğu da bilgiler arasındadır.

Mavi bayraklı plajlardan olan Kleopatra’da deniz ve sahil altın renkli bir kuma sahiptir. Berrak ve temiz bir görünümü olan denizi 8-10 metreye kadar sığ yapıdadır. Bu özelliğiyle plaj çocuklarıyla deniz keyfi yapmak isteyen aileler ve iyi derecede yüzme bilmeyen kişiler için oldukça idealdir. Berrak görünümü ayrıca deniz gözlüğüyle birlikte denize girildiğinde zeminde güneş ışıltılarının ve balıkların oldukça net bir şekilde görülebilmesini sağlamaktadır. Kleopatra Plajı’ndaki etkinlik seçenekleri arasında ise yüzme ve güneşlenme başta olmak üzere tekne, deniz bisikleti, jet ski ve paraşüt gibi çeşitli aktivite olanakları bulunmaktadır. Bu olanaklar sayesinde özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Sevdikleriyle keyifli ve eğlenceli bir deniz günü için Kleopatra Plajı Antalya’da gidilebilecek en güzel yerlerden biridir.

Kleopatra Plajı Nerede?

Kleopatra Plajı, Türkiye’nin en rağbet gören turistik şehirlerinden olan Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Alanya tarihi yarım adasının batısındaki plaj, 2 kilometrelik uzunluğa sahiptir.

Kleopatra Plajına Nasıl Gidilir?

Kleopatra plajına ulaşım oldukça kolaydır. Özel araçlarıyla plaja gitmek isteyen kişilerin öncelikle Alanya ilçesine ulaşmaları gerekmektedir. Özel aracı olmayanlar için Alanya merkezinde ulaşım araçları mevcuttur. Şehir dışından gelenleri ise Antalya Havalimanı’na gelmeleri tavsiye edilmektedir. Havalimanından Kleopatra Plajı’na giden otobüs ya da taksiler bulunmaktadır.

Kleopatra Plajı Ücretli Mi?

Kleopatra Plajı halka açık bir sahil yeri olduğu için giriş ücreti bulunmamaktadır. Plajda yer alan özel işletmeler tarafından şemsiye ve şezlong gibi hizmetler kiralama ücreti karşılığında sunulmaktadır. Kiralama ücretleri 30 ve 70 TL arasında değişiklik göstermektedir. Dileyen ziyaretçiler kendi şemsiye ve plaj malzemeleriyle alandan yararlanabilmektedir. Kleopatra Plajı’nda sahil boyunca 50 metrede bir büfeler yer mevcuttur. Bu büfeler sayesinde turistler yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Favori Listesi
Etbis QR Kod
Takipte Kal
Türsab Logo
Websitemiz Kredi Kartlı
Alışverişlerde 256 Bit SSL
Sertifikası ile Korunmaktadır
Ssl
GÜVENLİ ÖDE
2023 @ Tüm Hakkı Saklıdır. İzinsiz İçerik Kullanılamaz.BöcekSoft