Tatil Valizi Nasıl Hazırlanır? - Villa Villam
Tatil Valizi Nasıl Hazırlanır?

Tatil, birçok planlamayı bir arada yapmayı gerektirebilen aktivitelerinden biridir. Öncelikle nerede tatil yapılacağına dair soru işaretlerini çözüme kavuşturduktan sonra konaklama yerine karar verilmelidir. Daha sonra ise tatil sırasında ihtiyaç duyulacak olan kıyafet ve diğer ürünler için valiz hazırlama aşamasına geçilmektedir. Tatilin kaç gün yapılacağına bağlı olarak değişen valiz hazırlama aşamasında genel itibariyle bazı eşyalara mutlaka dikkat edilmelidir. Bu aşamada oldukça kararsız kalan tatilciler valizlerine fazladan kıyafet veya eşya koyarak durumu iyice karmaşıklığa sürükleyebilmektedir.

Tatil valizi nasıl hazırlanır? Bu işlem için öncelikle tatilin kaç gün yapılacağı gibi sorulara cevap verilmelidir. Örneğin 1-2 günlük tatil için büyük bir valiz hazırlamak gereksiz olabilmektedir. Eğer gün olarak daha uzun bir tatil planlanıyorsa her güne farklı bir kombin yaratılabilecek şekilde kıyafetler seçilmelidir. Bununla birlikte aynı kombine uygun ayakkabı ve aksesuarlar da valize yerleştirilmelidir. Tatil valizi hazırlarken mutlaka dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de bölgeye uygun kıyafetlerin seçilmesidir. Örneğin yaz mevsiminde Fethiye’de bir villa tatili yapılacaksa mayo veya bikiniler mutlaka valize eklenmelidir. Öte yandan bakım ürünleri, elektronik eşyalar, ilaç, kitap ve ihtiyaç duyulan diğer unsurlar da tatil valizine eklenmesi gereken diğer eşyalar arasında yer almalıdır.

Tatil Valizi Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tatil valizi hazırlama safhasında bazı kurallara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kurallara dikkat edilmediği takdirde tatil sırasında pişmanlık yaşanmakta ve dolayısıyla maddi açıdan istenmeyen kayıplar ortaya çıkabilmektedir. Tatil bavulu hazırlarken mutlaka seyahat süresinin ön planda tutulması gerekmektedir. Bu bağlamda ihtiyaç duyulacak olan kıyafet ve eşyalar valize yerleştirilmelidir.

Valiz seçimi sırasında da tatilin süresi hesaba katılmalıdır. Kısa süreli tatiller için küçük veya orta boy; daha uzun seyahatler için ise büyük boy valizler tercih edilmelidir. Valizlerin mutlaka cepli olmasına dikkat edilmelidir. Bu cepler, küçük araç gereç veya kozmetik eşyalar başta olmak üzere tatil valizi yerleşimi konusunda büyük avantaj sunmaktadır. Eğer büyük bol valizler tercih edilecek ise vakumlu torbalar veya hurçlar bu anlamda kolaylıklar sağlayabilmektedir. Ayakkabı veya terlik gibi eşyalar, valize yerleştirilmeden önce mutlaka galoş veya poşetlere saklanmalıdır.

Çocuklu Aileler Nasıl Valiz Hazırlamalıdır?

Çocuklu ailelerin tatile çıkmadan önce valiz hazırlama süreci biraz daha zahmetli olabilmektedir. Ancak küçük ipuçlarıyla bu işlem kolaylıkla halledilebilmektedir. İki farklı türde yapılan bu işlemlerde ilk olarak yetişkinler kendi valizlerini hazırladıktan sonra çocukları için ayrı bir bavul tercih edebilmektedir.

Çocuk valizi olarak satılabilen renkli ve küçük valizler, miniklerin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Çocuk veya bebekler için hazırlanabilen bu valizlere ilk olarak ıslak mendil, bebek bezi, battaniye, yedek kıyafet, oyuncak, kitap atıştırmalık ve su gibi ürünler eklenmelidir. Çocukların günlük kıyafetleri, deniz kıyafetleri ve aksesuarları da ekledikten sonra işlem tamamlanmaktadır. Diğer alternatifte ise yetişkin ve çocukların eşyaları tek valizle toplanabilmektedir. Bunun için mutlaka en büyük boy valizler tercih edilmelidir. Böylelikle çocukların ve ebeveynlerin eşyaları kolaylıkla aynı yerde muhafaza edilebilmektedir.

Tatil Valizinde Olması Gerekenler

Kusursuz bir tatilin olmazsa olmazının eksiksiz bir valiz olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Unutulan birtakım eşyalar, tatil sürecini olumsuz etkilemekte ve dolayısıyla kişilerin maddi açıdan kayıp yaşamasına neden olabilmektedir. Tatile çıkmadan önce valizin boyutunu belirledikten sonra içerisine konulması gereken eşyalar konusunda oldukça titiz davranılmalıdır.

Tatil valizinde olması gerekenler arasında en başta hijyen ürünleri yer almaktadır. Duş jeli, şampuan, diş macunu, tırnak makası, güneş kremi, tıraş ürünleri ve tarak gibi ürünler unutulmaması açısından ilk yerleştirilmesi gerekenler arasında öne çıkmaktadır. Daha sonra ise kıyafet aşamasına geçilmelidir. Tatilde giyilecek olan kıyafetler sırasıyla valize yerleştirilmeli ve sonrasında ayakkabı ve terlik gibi ürünler de valize eklenmelidir.

Tatil Valizi Nasıl Yerleştirilmeli?

Tatil valizi yerleşimi konusunda oldukça titiz davranılması gerekmektedir. Her ürün grubu, farklı alanlara yerleştirilmeli ve özellikle kıyafetler katlanarak valize eklenmelidir. Kozmetik ürünleri ile kıyafetleri aynı yere koymamaya dikkat edilmelidir. Olası bir aksilik halinde şampuanın sızdırması halinde kıyafetler zarar görebilmektedir. Bunun için cepli valizler tercih edilmeli ve sızdırabilecek ürünler buraya yerleştirilmelidir.

Favori Listesi
Etbis QR Kod
Takipte Kal
Türsab Logo
Websitemiz Kredi Kartlı
Alışverişlerde 256 Bit SSL
Sertifikası ile Korunmaktadır
Ssl
GÜVENLİ ÖDE
2023 @ Tüm Hakkı Saklıdır. İzinsiz İçerik Kullanılamaz.BöcekSoft