Kış Aylarında Villa Kiralanır mı? Hangi Villa Tipini Seçmeliyim?
Kış Döneminde Villa Kiralanır mı?

Türkiye, sahip olduğu coğrafi konumundan ötürü dört mevsimi de dolu dolu yaşayan ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun sonucu olarak tam bir turizm cenneti olan Türkiye’de hemen hemen her dönem tatil yapabilme imkânı bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında dünyanın dört bir köşesinden ülkemize akın eden turistler ile birlikte adeta karnaval havası yaşanan ülkede kış aylarına özel tatil seçenekleri de yavaş yavaş ön plana çıkmaktadır.

Geçmişe nazaran artık daha fazla önem verilmeye başlanan kış turizmi de beraberinde konaklama bakımından seçeneklerin artmasını sağlamaktadır. Otel, pansiyon veya apart gibi seçenekler özellikle kalabalıktan hoşlanmayanlar veya rahat edemeyenler için dezavantaja dönüşmektedir. Bu da alternatif olarak “Kış döneminde villa kiralanır mı?” sorusunu ortaya atmaktadır.

Yaz aylarında olduğu gibi artık kış döneminde de villa kiralanabilmektedir. Hatta neredeyse yazın sunulan seçeneklere yakın imkânların bulunduğu kış dönemi villalarında huzur, eğlence ve konfor üst düzeyde sunulmaktadır. Yaz aylarına nazaran kış tatilinde ziyaretçiler, dışarıda daha az vakit geçirdikleri için konakladıkları yerde aktivitelerini geçirmek istemektedir. Böylelikle kiraladıkları villalarda aileleriyle veya sevdikleriyle diledikleri gibi özgürce tatillerini tamamlayabilme imkânına kavuşabilmektedir.

Kışın Villa Tatili Yapmanın Avantajları

Kış tatillerinde otel veya pansiyon gibi yerlerin tercih edilmesi durumunda hareket kabiliyeti oldukça azami miktarda gerçekleşmektedir. Bu durum ise özellikle kalabalık gruplar veya aileler gibi sayıca fazla kişilerden oluşan tatil programlarını olumsuz etkilemektedir. Öte yandan kış mevsimlerinde dışarıda yapılabilecek aktivite imkânlarının kısıtlı olması da daha çok kapalı alanlarda vakit geçirme ihtiyacını doğurmaktadır. Bu durumda villa tatili en cazip avantajlar arasında öne çıkmaktadır. Aileler veya arkadaş grupları, diledikleri büyüklükte villa kiralaması yaparak kış aylarında bile diledikleri gibi vakit geçirebilme imkânına kavuşabilmektedir. Kış tatilinin avantajları arasında sayılabilen bu durum da beraberinde huzurlu, keyifli ve eğlenceli anları getirmektedir.

Kışlık Isıtmalı Havuzlu Villalar Var Mıdır?

Villa kiralamaları kapsamında ziyaretçilerin isteğine bağlı olarak birbirinden farklı özelliklere sahip seçenekler tercih edilebilmektedir. Isıtmalı havuzlu villalar başta olmak üzere büyük bahçeli, deniz manzaralı veya jakuzili villa seçenekleri de bulunmaktadır. Kış aylarının en büyük dezavantajı olan soğuk hava, villalarda sunulan özellikler ile birlikte avantaja çevrilebilmektedir. Isıtmalı havuz, şömine veya klima gibi özellikler bulunan kiralık villalarda en soğuk havalarda bile sıcacık bir atmosfer oluşturulabilmektedir. Bundan ötürü yılın her dönemi tatil yapabilmenin konforunu çıkaran ziyaretçiler, diledikleri gibi huzurlu ve keyifli ortamların tadını çıkarabilmektedir. Özellikle ısıtmalı havuzlu villalar, her bütçeye uygun seçenekleriyle birlikte son zamanlarda popüler hâle gelmiş durumdadır.

Kış Ayı İçin En Uygun Kiralık Villalar Hangileridir?

Kış ayları için birbirinden uygun kiralık villa seçeneği bulunmaktadır. Ziyaretçilerin tamamen ilgisine göre tercih edebileceği villa çeşitlerinde özellikle kişi sayısı göz önüne alınmalıdır. Bireysel olarak da tercih edilebilen villalar, tatil programı içerisinde olan kişilerin sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin 6 kişinin konaklayabilmesi için tasarlanan villalar, sunduğu kapasiteye uygun özellikler taşımaktadır.

Kış ayı için en uygun villalar, daha çok doğa ile iç içe konumda olanlardır. Bu bağlamda Fethiye, Seydikemer, Kalkan, Kaş veya Ölüdeniz gibi lokasyonlarda bulunan villa çeşitleri kış aylarında birbirinden farklı seçenekler sunmaktadır. Doğanın ortasında veya deniz manzaralı olan villalar, kış aylarında aktivite bakımından da ziyaretçilerine oldukça cazip avantajlar vadetmektedir. Yeşil bahçesinde gün boyunca kitap okuyabilen ziyaretçiler, ısıtmalı havuzlarda günün stresini atabilir veya sahile yürüyüşe çıkarak birbirinden etkileyici manzaralar eşliğinde hoşça vakit geçirebilmektedir. Aileler için son derece güvenli olan villalarda aynı zamanda internet, elektrik, ısınma, temizlik, eşya ve otopark gibi avantajlar bulunmaktadır.

Denize yakın olan kiralık villalar, bulunduğu konumdan ötürü fiyat olarak ortalamanın biraz üzerinde kalabilmektedir. Bu sebeple uygun fiyatlı kiralık villa arayanların, bakir yerlerdeki villa seçeneklerine yönelmesi tavsiye edilmektedir. Şehir merkezinden uzak konumda villa kiralamak isteyenlerin güvenlik sorunu yaşamamaları için villalar özel olarak tasarlanmış durumdadır. Böylece aileler veya arkadaş grupları tamamen diledikleri gibi eğlenebilmekte ve huzurlu bir tatilin tadını çıkarabilmektedir.

Favori Listesi
Etbis QR Kod
Takipte Kal
Türsab Logo
Websitemiz Kredi Kartlı
Alışverişlerde 256 Bit SSL
Sertifikası ile Korunmaktadır
Ssl
GÜVENLİ ÖDE
2023 @ Tüm Hakkı Saklıdır. İzinsiz İçerik Kullanılamaz.BöcekSoft