Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

BİR TATLI HUZUR ALMAYA GELDİM KAPUTAŞ’TAN

 

Kaş’a 20 km, Kalkan’a ise 7 km uzaklıkta bulunan bu plaj Kaş ile Kalkan arasındaki karayolu üzerinde yer alıyor. Geçerken uğrayalım diyen de var, Kaputaş’ı görmek için yollara düşen de...

Derin bir kanyon düşünün arkası başka bir cennet, önü başka bir cennet… Bu kanyon ekstrem spor tutkunları için oldukça heyecan verici bir adres. Kayalara tırmanıp, özgürlüğe atlamasanız bile bir iki kare fotoğraf çektirmek hiç fena fikir değil.

Gelelim plajına… Gelebilmek için bir-iki uyarım var. Eğer geldiğiniz zaman tam tatil sezonu ve arabanız ile geldiyseniz Kaputaş’ın girişinde uzun bir araç kuyruğu sizi bekliyor demektir.

Aracınız ile geldiyseniz dar ve virajlı bir yol kenarına arabanızı park etmeniz zor olabilir ve arabayı park ettikten sonra biraz yürümeyi göze alacaksınız ve emin olun katlandığınız tüm zahmete fazlasıyla değecektir.

Arabayı park ettiniz, yolu da adımladınız sıra merdivenlere geldi. 187 basamaklı bir merdiven iniyorsunuz ve işte elmas gibi parlayan bir deniz ayaklarınızın altında.

“Bir tatlı huzur almaya geldim Kaputaş’tan” diyerek anında değiştiriveriyorsunuz şarkının sözlerini. Dalgaların kıyıya vururken çıkardığı ses adeta dilinize doladığınız şarkıya ritim tutuyor.

Denize girin, güneşin tadını çıkarın, en önemlisi ruhunuzu dinleyin…

Favori Listesi
Etbis QR Kod
Takipte Kal
Türsab Logo
Websitemiz Kredi Kartlı
Alışverişlerde 256 Bit SSL
Sertifikası ile Korunmaktadır
Ssl
GÜVENLİ ÖDE
2023 @ Tüm Hakkı Saklıdır. İzinsiz İçerik Kullanılamaz.BöcekSoft