Cennet Koyu Plajı Nerededir?
Cennet Koyu Plajı Nerededir?

Cennet Koyu plajı, Ege ve Akdeniz bölgelerinin kesişimi olarak kabul edilen Muğla’da yer almaktadır. Bodrum’un en gözde lokasyonlarından biri olan bu koy, doğal güzelliği ile tüm ziyaretçilerinin beğenisini kazanmaktadır. Girişlerin ücretsiz olması, çadır kampına imkan tanınması, işletmelerin bulunmaması ve insan elinin değmemiş olması gibi avantajlardan dolayı ülkemizdeki en popüler cazibe merkezlerinin başında gelmektedir. Özellikle doğaseverlerin favorisi olan bu koy, tekneler ile sık sık ziyaret edilmektedir.

Cennet Koyu Plajı Nerede?

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Cennet Koyu Plajı, Göltürkbükü Mevkii üzerinde konumlanmıştır. Plaj, Bodrum merkezine yaklaşık olarak 20 ila 25 kilometre mesafede bulunmaktadır. Muğla şehir merkezine olan uzaklığı ise 134 kilometredir.

Cennet Koyu Plajı’na gitmek için öncelikle Göltürkbükü’ne ulaşmak gerekmektedir. Ardından 3 kilometrelik kısa bir yolculuğun sonrasında plaja ulaşım sağlanacaktır. Doğa yürüyüş yaparak plaja gitmek isteyen ziyaretçiler ise yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk olan Likya Yolu’nu tercih edebilmektedir. 

Cennet Koyu Plajına Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu Plajı, doğa ile baş başa kalmayı seven Bodrum ziyaretçilerinin uğrak noktasıdır. Aynı zamanda sakinlikten ve tatil yaparken dinlenmekten hoşlanan kişilerin de ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Cennet Koyu Plajı’na ulaşmak için toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Ancak belirli bir noktaya kadar toplu taşıma araçlarını kullanmak; kalan yolu ise taksi yolcuğu ile tamamlamak mümkündür. Ziyaretçiler, plaja şahsi araçları ile de ulaşım sağlayabilmektedir. Ancak özellikle yaz sezonu içerisinde ve hafta sonu günlerinde yoğun bir kalabalık olduğu için park yeri sorunu yaşanabilmektedir. Bu nedenle tavsiye edilmemektedir.

Bodrum tatili dahilinde yalnızca Cennet Koyu Plajı’nı değil; diğer turistik lokasyonları da görmek isteyen ziyaretçilerin öncelikle Göltürkbükü’ne gitmeleri önerilmektedir. Ardından kısa bir yürüyüş ile plaja ulaşmak mümkün olacaktır. Bu nokta, aynı zamanda araç park yeri bulma açısından da daha avantajlıdır.

Cennet Koyu Plajı’na gitmek için deniz ulaşımının kullanılması oldukça yaygın bir seçenektir. Keyifli ve eşsiz manzaralarla dolu bir yolculuk yapmak isteyen ziyaretçiler, tur tekneleri ya da şahsi yatları ile koya ulaşabilmektedir.

Cennet Koyu Plajı’na doğa yürüyüşü yaparak gitmek isteyen ziyaretçiler, öncelikle toplu taşıma araçları ile Kabak Koyu’nda bulunan Faralya Köyü’ne ulaşmalıdır. Ardından Likya Yolu’na gitmeleri ve yaklaşık olarak 40 dakika kadar süren bir doğa yürüyüşü ile plaja ulaşmaları gerekecektir. Bodrum’un popüler turistik noktalarından biri olan Likya Yolu, taş patikaları ve yamaç manzaraları ile harika bir deneyim sunmaktadır.

İlginizi çekebilir: En İyi Tatil Programı Nasıl Yapılır? Tatilinizi Planlayın

Cennet Koyu Plajı Özellikleri

Cennet Koyu Plajı; durgun, berrak ve dupduru suları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bir doğa harikasıdır. Plajın çevresini saran ormanlık araziler, doğa yürüyüşleri yapma ve tazelenme imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda kıyıda ya da teknede balık tutmak da mümkündür.

Mavi bayrak sahibi olan Cennet Koyu Plajı, temizliği ile adeta göz kamaştırmaktadır. Aynı zamanda çevresinde herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle duş ve tuvalet gibi ihtiyaçların ertelenmesi, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçların ise dışarıdan temin edilmesi gerekmektedir.

Doğal güzelliği ile hafızalara kazınan Cennet Koyu Plajı’nda doğaya ve yeşile oldukça saygı duyulmakta; mevcut güzelliğini korumak adına oldukça özenli bir yaklaşım sergilenmektedir. Bu nedenle çöplerin yerlere atılması ve kamp ateşi yakılmasına izin verilmemektedir.

Cennet Koyu Plajı’nda su derinliği çok fazla değildir. Bu nedenle çocuklu aileler de keyifli ve huzurlu şekilde vakit geçirebilmektedir. Kamp yapmak istemeyen ziyaretçiler, plajın yakınında bulunan konaklama işletmelerini tercih edebilmektedir. Böylece bölgede bulunan diğer turistik noktaların ziyaret edilmesi de mümkün hale gelecektir.

İlginizi çekebilir: Evcil Hayvan ile Tatil Yapmak Zor Mudur? İpuçları

Favori Listesi
Etbis QR Kod
Takipte Kal
Türsab Logo
Websitemiz Kredi Kartlı
Alışverişlerde 256 Bit SSL
Sertifikası ile Korunmaktadır
Ssl
GÜVENLİ ÖDE
2023 @ Tüm Hakkı Saklıdır. İzinsiz İçerik Kullanılamaz.BöcekSoft